Facebook

Obálka

Obálka

pondělí 31. října 2016

O románu

Vždycky, když se ráno podíval do zrcadla, divil se, že výroba něčeho takového zabrala přírodě několik miliard let.“ V podobně sebeironickém tónu se nese děj románu "Muž, který ví, co chce", jehož (anti)hrdinou je Marcel Kytka, nenapravitelný romantik odhodlaný najít "tu pravou ořechovou" všem nástrahám moderního věku navzdory. Bob Řeřicha, autor románu, si ve své prvotině nebere servítky a obnažuje Marcelovu duši až na kost. Ženy nahlédnou do zákoutí mužského mozku, o kterých možná dosud neměly tušení. Někteří muži si Marcelem mohou nastavit zrcadlo. 

Románový hrdina se snaží vymanit ze vzduchoprázdna svého bezbariérového světa, kterému připravila živnou půdu dnešní svobodomyslná společnost, moderní technologie a mediální přesycenost. Marcel Kytka, obdivovatel vědy, posedlý rovnáním a tříděním všeho, co ho obklopuje, si dopřává luxusu možnosti volby. Obsesivně hledá tu jedinou pravou lásku, listuje mezi desetitisíci profily na seznamkách, ale jeho svázanost logikou a zbytečné lpění na životě bez rizika, ho ženou do slepé uličky.

Autor kombinuje rozpustilou humoresku s bezbřehou romantikou. Píše bez cenzury, hojně využívá sarkazmu a černého humoru, vypráví s filmovou barvitostí, a rozveselí čtenáře množstvím tragikomických situací a slovních hříček. Jeho románový hrdina zažívá úsměvné příhody osazené svéráznými postavami, a během své pouti seznamkovým světem si pokládá řadu palčivých otázek. Některé zdánlivě nemají odpověď, jiné si dokáže zodpovědět sám, další odpovědi nechává objevit čtenáře. 

Může být svoboda vězením?
Existuje láska na první pohled?
Je bezbariérový život tou správnou cestou?
Má smysl čekat na tu pravou lásku?
Jak vypadají taková rande naslepo?
Jak dlouho může člověk věci odkládat?
Jak internetové seznamky mění způsob výběru partnera?

Román "Muž, který ví, co chce" vydalo nakladatelství Vašut v roce 2016. Koupit si jej můžete v knihkupectvích nebo na internetových stránkách nakladatelství: